Dębiczanie na bilardowych rozgrywkach w Krakowie - ziemiadebicka.pl

Dębiczanie na bilardowych rozgrywkach w Krakowie


 

Marek Cieśla, na co dzień pracownik klubu Pino, reprezentant Stowarzyszenia „Radość” znów na podium. 22 kwietnia odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix ON, będący zarazem eliminacją do Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych.  Wśród kilkunastu osób, które wystartowały w turnieju aż troje reprezentowało Dębicę: Marek Cieśla, Kamil Czuchra  i Łukasz Kolak. Jak określili to organizatorzy występ Marka Cieśli okazał się małą sensacją. Dębiczanin  w ćwierćfinale wygrał zdecydowanie z Andrzejem Gronostajem 4:0, ale w półfinale nie dał rady Marcinowi Kubalskiemu.

 

Na starcie rozgrywek bilardowych stanęło tylko 12 uczestników m.in.: dwaj Mistrzowie Polski ON – Marcin Kubalski „9″ bil i Adam Wilk „8″ bil. Tradycyjnie na turnieju zjawili się „wózkowicze” Anatol Kokoszka i Piotr Wanicki, Andrzej Gronostaj z Debrzna, zawodnicy z Dębicy: Marek Cieśla i Łukasz Kolak oraz skromna reprezentacja zawodników z Krakowa.

Mecze półfinałowe i finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, a biorąc pod uwagę fakt obecności na zawodach aktualnego Mistrza Polski Adama Wilka i Marcina Kubalskiego – bezsprzecznie najlepszego w chwili obecnej niepełnosprawnego zawodnika w Polsce, zapowiadały się ekscytująco. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Kamila Czuchry który w półfinale uległ Adamowi Wilkowi.

Mecz finałowy to piękny pokaz bilarda w wykonaniu Marcina Kubalskiego i Adama Wilka. Ostatecznie wygrał Marcin, pokonując aktualnego Mistrza Polski ON w „9″ 6:5.

Na III miejscu zawody zakończyli: Kamil Czuchra i i Marek Cieśla. Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil i dyplomy, sprawami związanymi z sędziowaniem i protokołami meczowymi dzielnie „walczył'” Józef Mikołaj Grzyb.

Na podstawie informacji Andrzeja Siejko/ www.bilard-sport.pl/