Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Depression OFF „- projekt uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy wystartował

Chęć pomocy i uświadomienia ludziom jakim problemem jest depresja była podstawą stworzenia przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy grupy „Depression OFF”. Zuzanna, Maria, Karolina, Gabrysia i Daria już rozpoczęły realizację swojego projektu w który włączyły osoby w różnym wieku.

W ramach realizowanego projektu dziewczyny stworzyły ankietę i poprosiły o jej wypełnienie zarówno swoich kolegów i koleżanki, jak również seniorów oraz strażaków z OSP. Do tej pory odwiedziły z nią już ponad 500 osób, a jak podkreśla jedna z uczestniczek projektu Karolina Szczudło to dopiero początek.

„Depresja jest często nadużywana przez młodzież w celu zwrócenia uwagi na siebie. Jest chorobą psychiczną, brakiem radości, odczuwaniem nieustającego smutku. Tak odpowiadali najczęściej uczniowie, seniorzy czy też nawet strażacy OSP, którzy wzięli udział w naszej ankiecie” – mówi Maria Wielgus współorganizatorka projektu.

„Depresja jest czymś naprawdę złym, nie wyobrażam sobie nawet, co czuje taka osoba. Myślę, że ten projekt jest konieczny. Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogę pomóc. Skupiamy się na pracy, nie myślimy o nagrodach, to jest dla nas nieistotne. Największą nagrodą byłoby, gdybyśmy pomogły choć jednej osobie” – dodaje Zuzanna Grecka.

Depression off gościł już w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy, Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Szkole Podstawowej w Nagawczynie, Klubie Seniora w Nagawczynie oraz OSP Nagawczyna. Ma w zanadrzu jeszcze kilka spotkań i liczny na to że pojawią się kolejni chętni do współpracy.
„Przeprowadzamy ankiety, z których dowiadujemy się wiele na temat wiedzy ludzi o depresji. Każdorazowo analizujemy je i publikujemy ich wyniki na naszym Facebooku” – mówi Gabriela Nawała.
Ponadto jeśli czas im na to pozwala organizują dłuższe spotkania w celu przeprowadzenia wykładu na temat Olimpiady Zwolnieni z Teorii i swojego projektu.

„Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu, potrzebujemy sponsorów, partnerów. Jesteśmy otwarte na wszelkie propozycje spotkań w każdej grupie wiekowej – mówi Daria Gomulak, liderka zespołu.
Od samego początku powstania projektu dziewczyny prowadzą Facebooka i Instagrama, na których często można spotkać skłaniąjące do refleksji myśli pisane przez nie same, czy też relacje ze spotkań. Można je znaleźć pod nazwą „Depression off” na Faceeboku oraz „off_depression” na Instagramie.”

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.