DL Invest Group wybuduje trzecią halę w Zawadzie

\DCIM\100MEDIA\YUN00025.jpg

23 lipca zapadły ostateczne uzgodnienia w sprawie budowy trzeciej hali produkcyjnej z firmą DL Invest Group inwestującą w strefie w Zawadzie. Jak podkreślają przedstawiciele firmy na decyzji o dalszych inwestycjach w gminie Dębica zadecydowała dobra dotychczasowa współpraca z samorządem, który na każdym z etapów wspierał inwestora w załatwianiu formalności. Ważnym aspektem decydującym o lokacji jest także tworzenie  drogi przemysłowej usprawniającej komunikację wewnątrz strefy.

Uzasadnienie to jest  doskonałą przestrogą dla przeciwników rozwijania infrastruktury w strefie aby nie skupiać się na utrudnianiu realizacji słusznych planów. Tym większe podziękowania należą się Staroście Powiatu Dębickiego – Piotrowi Chęćkowi, za osobiste zaangażowanie w walkę o uzyskanie dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowa inwestycja obejmuje budowę hali o wielkości 7000 metrów kwadratowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Realizacja inwestycji pozwoli utworzyć 350 miejsc pracy, wpływając pozytywnie na poszerzenie możliwości zatrudnienia dla mieszkańców nie tylko gminy ale i całego powiatu.

Bardzo dobrze rozwija się również strefa w Pustkowie Strachowie, gdzie firmy Fildrew oraz Szafrański kończą budowy swoich fabryk i najpóźniej w przyszłym roku chcą uruchomić ich funkcjonowanie. Ponadto firmy Livee Polska, Union Parts oraz Novatherm są na etapie załatwiania formalności niezbędnych do przystąpienia do budowy swoich obiektów. Na inwestorów w strefie czeka już tylko jedna wolna działka o wielkości 0,8 ha.

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0