Dlaczego niektóre sposoby pozycjonowania przestały działać? Przeczytaj, zanim narazisz swoją firmę na poważne straty!

Zapewne każdy, kto prowadzi jakąś formę działalności gospodarczej lub ma do czynienia z marketingiem, kojarzy tę maksymę: bez wyrazistej obecności w internecie firma nie istnieje! To znaczy może funkcjonować, utrzymywać się na rynku, ale nie wykorzysta w pełni swojego potencjału. I trudno żeby było inaczej, skoro aż 97 % konsumentów korzysta z wyszukiwarki Google, zanim zdecyduje się na zakup lub kontakt z potrzebnym fachowcem. Pozycja w jej rankingu ma zatem ogromne znaczenie, ale nie wszystkie drogi na szczyt faktycznie do niego doprowadzą.

Google stale udoskonala algorytmy wyszukiwarki. Różne sztuczki nie tylko nie pomagają, a wręcz szkodzą

Internauci chcą dostać poszukiwane informacje jak najszybciej. Dlatego tylko 2,5% użytkowników w ogóle zagląda na stronę wyników, a ten współczynnik systematycznie spada – wolniej niż kiedyś, ale trend pozostaje taki sam. Znaczny wpływ na takie zachowania ma to, że Google coraz lepiej radzi sobie z dobieraniem prezentowanych stron do potrzeb konkretnych osób. Dlatego na czołowych miejscach wyświetlają się witryny dopracowane w każdym szczególe, z krótkimi czasami ładowania, wypełnione merytorycznymi treściami na wysokim poziomie. Nie wystarczy już ukrycie ściany tekstu z powtarzanymi po wielokroć frazami kluczowymi czy zdobycie ogromnej ilości linków ze stron, które nie prezentują sobą żadnej wartości. Przeciwnie, obecnie takie działania prędzej czy później skończą się nałożeniem filtra obniżającego pozycję lub całkowitym wyrzuceniem domeny z wyników wyszukiwania Google. Wtedy pozyskiwanie kolejnych klientów za pośrednictwem internetu stanie się ekstremalnie trudne – a praktycznie to nawet niewykonalne.

Tylko postępowanie z wytycznymi jakościowymi Google oraz zasadami White Hat SEO przynosi realne zyski

Jak mówią specjaliści z agencji ESEO: w pozycjonowaniu chodzi o to, żeby zająć miejsce na szczycie lub w jego okolicach (TOP 5), tylko utrzymać się w czołówce wystarczająco długo. Konkurencja również próbuje się przebić, ale to nie znaczy, że sięganie po zabronione przez twórców wyszukiwarki metody może się opłacić. W dłuższej perspektywie warto polegać na wsparciu fachowców, którzy są na bieżąco z zaleceniami Google. Szybkie wczytywanie, przejrzysta struktura, bezproblemowe wyświetlanie na urządzeniach mobilnych różnej wielkości, regularne aktualizacje interesującym, fachowym contentem… To tylko niewielka część spośród ponad 200 czynników rankingowych, jakimi kierują się algorytmy wyszukiwarki. Wiele z nich jest szczegółowo omawianych w podręczniku Google dla webmasterów, ale specjaliści SEO systematycznie odkrywają kolejne prawidłowości. Na stronie https://www.eseo.pl/pozycjonowanie-stron/ można znaleźć więcej informacji na ten temat.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0