Dom Sportu: Kamienne posadzki zostają - ziemiadebicka.pl

Dom Sportu: Kamienne posadzki zostają


Gruntowny remont holu w Domu Sportu przy ul. Sportowej w Dębicy zostanie przeprowadzony w perspektywie kilkunastu najbliższych miesięcy. Po przystąpieniu do kapitalnego remontu DK “Mors” i DK “Śnieżka” to kolejny kilkudziesięcioletni obiekt w którym zostanie przeprowadzony remont. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji właśnie rozstrzygnął przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej.

Liczący ponad 40 lat Dom Sportu, od kilku lat, etapami, przechodzi remont. W sierpniu 2014 roku została zakończona trwająca blisko rok termomodernizacja całego obiektu i wykonana elewacja budynku. W obiekcie wykonano wówczas szereg inwestycji, których koszt zamknął się kwotą ponad 1,8 mln złotych brutto. Blisko 1 milion złotych z tej kwoty stanowiła pozyskana przez Miasto Dębica dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W ramach prowadzonych w kolejnych miesiącach prac modernizacyjnych został wymieniony w Domu Sportu także dach wraz z dociepleniem oraz okna. Ocieplono także ściany zewnętrzne budynku, wymieniono centralne ogrzewanie oraz zainstalowano 6 solarów.

W planie modernizacji holu Domu Sportu jest odnowienie pomieszczeń na parterze budynku oraz pomieszczeń socjalnych. Niezmieniona będzie natomiast posadzka z nieregularnych płyt kamiennych, która przejdzie gruntowną renowację.