Drugi „Anioł Farmacji” dla Lucyny Samborskiej

26 września w warszawskim Pałacu Zamoyskich dziesięciu lekarzy i dziesięciu farmaceutów z różnych stron Polski odebrało przyznawane w plebiscycie pacjentów „Anioły Farmacji” i „Anioły Medycyny”. W gronie tym, już po raz drugi w sześcioletniej historii przyznawania Aniołów Farmacji znalazła się dr n. farm. Lucyna Samborska z Dębicy,  farmaceutka, prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, właścicielka apteki „Melisa”.

Do nagrody Anioły Farmacji zostało nominowanych 100 farmaceutów z całej Polski. Nagroda jest przyznawana farmaceutom, którzy swoją pracę wykonują ze szczególnym poświęceniem i oddaniem drugiej osobie, którzy wyróżniają się wiedzą i empatią. Kandydatów zgłaszają pacjenci. W każdej z dotychczasowych edycji plebiscytu zgłaszanych było około 5 tysięcy lekarzy i farmaceutów, a głosuje na nich ponad 120 tysięcy pacjentów.

Podczas uroczystej gali laureaci zostali podjęci uroczystym obiadem, którego menu skomponowano z dań, którymi Akademia Noblowska podejmowała polskich noblistów, m.in. Marię Skłodowską-Curie, Henryka Sienkiewicza czy Czesława Miłosza. Część artystyczna w której uczestniczyli wszyscy laureaci odbyła się w  Muzeum Fryderyka Chopina.

“W żadnym innym zawodzie nie umiałabym ani nie chciałabym pracować codziennie do 22.00. A tak jest od 12 lat. I jestem szczęśliwa. Nawet zameldowana jestem w aptece! Nie mieszkam tu oczywiście, ale to symboliczne. To piękny zawód – można czuć się potrzebną, można dużo dawać. Dawanie samo w sobie jest przyjemne, a dawanie chorym – tego się nie da opowiedzieć. Jeśli się usłyszy: „Pani mi pomogła, dziękuję”, nie trzeba niczego więcej” – mówiła po przyznaniu pierwszego Anioła Farmacji w 2016 roku Lucyna Samborska.

Podziel się z innymi
Shares

Sorry, no related articles to display.