Drużyna Mistrza Polski w hokeju na lodzie z dębickim akcentem.

W ostatnią sobotę został rozegrany 6 mecz jak się okazało ostatni pomiędzy Cracovia Kraków, a GKS Tychy, który wyłonił Mistrza Polski w hokeju na lodzie. Rozegrany w Krakowie mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy w swoich szeregach mieli dębiczanina, wychowanka tutejszego Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica – Bartosza Ciurę.

Bartek rozpoczął treningi hokeja na lodzie jako dziecko, przejawiał się jako zawodnik, który ciężko trenował, a swoim charakterem pokazywał że to co robi pozwala osiągać jak najlepsze wyniki, co sprawiło, że był podporą dębickiej drużyny – wspomina Zbigniew Mączyński, pierwszy trener Bartka oraz współzałożyciel UKH Dębica.

Swoją przygodę z hokejem kontynuował w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu, później w drużynie GKS Tychy, Naprzodu Janów, Unii Oświęcim i od 2015 roku występuje ponownie w tyskim klubie jako lewy obrońca z numerem 6. Walczył również jako Reprezentant Polski w drużynie U-18, U-20 oraz w seniorskiej Reprezentacji podczas Mistrzostw Świata dywizji 1A. Został powołany do Kadry Polski Seniorów na najbliższe zgrupowanie w Toruniu oraz mecze dwa mecze towarzyskie z Litwą, które rozegrane zostaną w Wilnie. Reprezentacja tym samym zakończy przygotowania do Mistrzostw Świata Dywizji 1B, które rozegrane zostaną na przełomie kwietnia i maja w estońskiej stolicy Talinie, gdzie przeciwnikami biało-czerwonych będą Reprezentacje Rumunii, Japonii, Holandii, Ukrainy oraz Estonii.

To bardzo miłe, słyszeć podczas relacji z meczu hokeja na lodzie, że Bartek Ciura jest wychowankiem UKH Dębica, a ten kolejny tytuł Mistrza Polski zdobyty razem z GKS Tychy jest poniekąd prezentem na 20-lecie naszego klubu – dodaje Marcin Hadowski, prezes UKH Dębica.

Bartkowi gratulujemy i życzymy powodzenia w karierze sportowej.

#ukhdebica #gkstychy #bartekciura #hokej #hockey #liczysiedruzyna