Dwa wypadki TIR-ów na autostradzie

Do dwóch groźnych wypadków z udziałem ciężarówek doszło w minioną środę na autostradzie A-4. Obaj kierowcy uderzyli w bariery ograniczające jezdnie autostrady.

Tuż po godzinie 19 na wysokości 495 kilometra autostrady w kierunku Krakowa doszło do uderzenia w bariery oddzielające pasy ruchu przez kierowcę samochodu ciężarowego. Samochód nie przebił barier, jednakże elementy konstrukcyjne infrastruktury drogowej oraz przewożony towar zostały rozsypane, co spowodowało zamknięcie lewych pasów ruchu w obu kierunkach.

Do późnych godziny wieczornych, w tym miejscy ruch odbywał się zwężonym odcinkiem, a kierowcy korzystali jedynie z prawego pasa ruchu oraz pobocza drogi. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą i stracił panowanie nad zestawem. Został zabrany przez ratowników medycznych do tarnowskiego szpitala i przekazany lekarzom. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zestaw pojazdów przy pomocy specjalistycznych holowników został przetransportowany na parking i przekazany właścicielowi.

Kilka godzin później (około godziny 2 w nocy) i kilkadziesiąt kilometrów dalej, (460 km) autostrady w kierunku Krakowa, policjanci po raz drugi zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki. Tym razem ukraiński kierowca zasnął za kierownicą i uderzył swoją ciężarówką w bariery ograniczające pas drogowy. Przy pomocy ciężkiego holownika jego zestaw został przetransportowany na parking w rejonie węzła Bochnia. Za spowodowanie zagrożenia kierowca został ukarany mandatem karnym.
Źródło: Tarnowska Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0