Działająca od blisko 100 lat Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie otrzymała sztandar

28 sierpnia 2021 w Zawadzie odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

Ceremonia rozpoczęła się uroczystą mszą o godz. 16.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie przy oprawie Orkiestry Dętej Gminy Dębica. Po zakończonej mszy poddziały uformowały się w kolumnę i nastąpił przemarsz pod budynek Centrum Kulturalno-Oświatowego w Zawadzie gdzie mieści się remiza.

W przemarszu brały udział poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu Gminy Dębica jak również kolumna aut strażackich, w których brał udział zabytkowy pojazd strażacki marki Chevrolet odrestaurowany przez druhów OSP Kołaczyce.

Mszy św. przewodniczył kapelan gminny OSP ks. Bogdan Wiszynski oraz kapelan powiatowy ks. Józef Jasiurkowski oraz kustosz zawadzkiej parafii ks. Józef Książek.

Druga część uroczystości odbyła się na placu przed budynkiem Centrum Kulturalno -Oświatowym w Zawadzie, po uroczystym złożeniu apelu przez dowódcę uroczystości druha Adama Cieślika nastąpiło podniesienie flagi Państwowej oraz Nadanie Sztandaru dla OSP.

Zaproszeni goście oraz fundatorzy sztandaru po zakończonych uroczystościach udali się do budynku CKO w celu wbicia pamiątkowego gwoździa, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez druhów jednostki.
Również z tej okazji był przygotowany tort z logo straży. Natomiast dla mieszkańców były przygotowane atrakcje w postaci konkursów, zabaw, dla najmłodszych zjeżdżalnie, wata cukrową, popcorn, a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem Qatro.

„Dziękujemy wszystkim osobom, które od czasu reaktywacji naszej jednostki wspierają nasze działania jak również pomagają w innej formie. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pana Wójta Stanisława Rokosza, który wspiera nas od początku reaktywacji straży. Również podziękowania kieruję dla wszystkich druhów naszej jednostki którzy brali udział w przygotowaniach do uroczystości jak również zabezpieczali przemarsz pododdziałów” – mówi Adam Drąg, prezes OSP Zawada.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0