-->

Dzięki pomocy wielu ludzi wyremontowano dom uszkodzony w skutek pożaru

W styczniu 2021r w skutek pożaru została uszkodzona część domu przy ulicy Tetmajera w Dębicy. Pożar strawił całkowicie dwa pomieszczenia, zniszczone zostały meble, okna, podłogi, tynki.

Uszkodzeniu uległ piec węglowy oraz instalacja elektryczna. W skutek zadymienia ucierpiała również druga część domu, która także nadawała się do remontu.

Jeden z mieszkańców domu doznał  obrażeń. Na czas rekonwalescencji został przewieziony do Schroniska Św. Brata Alberta w Dębicy, gdzie został objęty wielotygodniowym wsparciem oraz specjalistycznym leczeniem medycznym.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy aktywnie włączyli się w pomoc pogorzelcom.

Dzięki zorganizowanej zbiórce pieniędzy, na konto Stowarzyszenia Ad Astram działającego przy MOPS, osoby chcące pomóc pogorzelcom wpłaciły 3200zł. Za zebrane pieniądze zakupiono niezbędne artykuły i sprzęty budowlane, które posłużyły przy remoncie domu. Ponadto rodzina otrzymała wsparcie finansowe z naszego ośrodka.

W ramach ogłoszonej przez lokalne media zbiórce, pozyskano używane meble, sanitariaty oraz okna. Firma Berczyk zafundowała i dostarczyła beton na wykonanie nowych wylewek. Otrzymano używany, lecz sprawny sprzęt AGD i RTV. Ponadto dzięki pomocy Władz Miasta Dębica i Zakładowi Usług Miejskich w Dębicy udostępnione zostały kontenery niezbędne do wywozu zniszczonych sprzętów oraz odpadów budowlanych. Sąsiedzi zakupili nowy bojler elektryczny na wodę oraz wyremontowali piec węglowy. Wymieniono także instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Dom wymalowali wolontariusze farbami, które otrzymali z firmy Śnieżka. Ogromny wkład w remont budynku włożył Przewodniczący Rady Osiedla Gawrzyłowska Pan Stanisław Oleksy, który koordynował pracą wolontariuszy, dokonywał niezbędnych zakupów oraz sam wykonywał część prac remontowych.

Dzięki ogromnemu i bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób, sponsorów, władz miasta oraz ciężkiej pracy zwłaszcza sąsiadów i pracowników MOPS,   dom został wyremontowany i oddany do użytku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do pomocy w remoncie domu przy ul. Tetmajera. To zdarzenie pokazało, że mieszkańcy Miasta Dębica potrafią się jednoczyć i wspólnie ciężko pracować, gdy sąsiadom stanie się krzywda.

źródło: MOPS w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0