Dziś Dożynki w gminie Dębica

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Sołtys i Rada Sołecka Pustkowa-Osiedla serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które rozpoczną się 8 września 2019 r. o godzinie 11.00 uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie, podczas której zostaną poświęcone wieńce przygotowane w podzięce za zebrane plony.

Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się na stadionie w Pustkowie-Osiedlu i rozpocznie się o godzinie 15.00 Koncertem Orkiestry Dętej-Gmina Dębica oraz występami grup działających przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta-Gmina Dębica.

Zgodnie z tradycją nastąpi obrządek witania i dzielenia się chlebem oraz przegląd Wieńców Dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa Gminy Dębica.

Podkarpacka Izba Rolnicza przeprowadzi promocję Podkarpackich Przysmaków Drobiowych w ramach której odbędzie się degustacja, a także konkurs z nagrodami.

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzi konkurs „Bezpieczne gospodarstwo” pod hasłem „Pracuj bezpiecznie, chroń układ ruchu” popularyzujący  bezpieczeństwo i higienę pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Spośród uczestników konkursu rozlosowane zostaną nagrody.

 

Zapraszamy również na stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem.

 

W części artystycznej wystąpią zespoły działające pod skrzydłami Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica:  Klub Aktywnych Kobiet, Zespół Śpiewaczy Wiarusy, Kapela Trio Plus oraz gościnnie Kapela KURASIE z  Lubziny. O godzinie 19.00 zapraszamy na koncert Zespołu Malibu, oraz o 21.00 na koncert Zespołu SHANTEL. Imprezę zakończy zabawa taneczna z Zespołem SNIKERSS.

 

Podczas wydarzenia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadzi akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony