Elżbieta Kęsik i Hanna Stasicka - byłe siatkarki II ligowej Wisłoki na otwarciu siatkarskich mistrzostw - ziemiadebicka.pl

Elżbieta Kęsik i Hanna Stasicka – byłe siatkarki II ligowej Wisłoki na otwarciu siatkarskich mistrzostw


DSC08574Elżbieta Kęsik i Hanna Stasicka, byłe siatkarki II ligowej niegdyś Wisłoki Dębica zostały przyjęte gromkimi brawami podczas oficjalnego otwarcia Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej, które dzisiaj odbyły się w Dębicy.

Elżbieta Kęsik, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, a wcześniej nauczyciel wf w zespole szkół przy DZOS Stomil (dzisiejszy “Kwiatek”) , w SPnr 6  oraz w Miejskim Gimnazjum nr 1 i Hanna Stasicka, była dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 3 , a później wizytator kuratorium Oświaty w Rzeszowie to byłe siatkarki utytułowanej w latach ’80 II

ligowej Wisłoki Dębica.
Elżbieta Kęsik była kapitanem drużyny, która w 1983 roku wywalczyła awans do II Ligii państwowej w siatkówce. Jak mówi była siatkarka był to jedyny raz w historii dębickiej siatkówki kobiet, kiedy Dębica miała drużynę w II lidze. Dzisiejszą imprezę siatkarską ocenia bardzo wysoko podkreślając wysoki poziom drużyn i świetną organizację imprezy oraz gratulując wszystkim, którzy pracowali przy organizacji siatkarskich mistrzostw w Dębicy.
O siatkówce i

“Chciałabym by ta impreza sportowa spowodowała, że w naszym mieście znów odrodzi się siatkówka. Ze znajdą się szkoleniowcy i pasjonaci, którzy pociągną za sobą dzieci i młodzież, zarażą pasją w jeszcze większym stopniu niż ma to miejsce obecnie. Z dużym szacunkiem patrzę na tych, którzy teraz pracują z dziećmi. Podziwiam zaangażowanie np Piotrka Mazura z Uks Kępa. Ale chciałoby się jeszcze więcej. Jestem “głodna” sukcesów siatkarskich chociaż na szczeblu młodzików” – mówi Elżbieta Kęsik.