Figura św. Ojca Pio stanęła przy Domu Pomocy Społecznej na Wolicy

Z okazji 15. rocznicy nadania imienia św. Ojca Pio Domowi Pomocy Społecznej na Wolicy przed placówką  stanęła figura patrona. Uroczystość poświęcenia figury świętego odbyła się 21 września. Na pomniku umieszczono napis: „Święty Ojcze Pio, ukochany nasz Patronie, wdzięczni za opiekę nad nami podczas pandemii koronawirusa, prosimy wypraszaj nam Boże błogosławieństwo na dalsze nasze życie”.

Figurę poświęcił proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie ks. Piotr Grzanka. W uroczystości wzięli udział pracownicy Domu Pomocy Społecznej na Wolicy, przedstawiciele władz oraz parafianie.

W DPS na Wolicy opieką otoczonych jest 220 pensjonariuszy – mężczyzn z całej Polski z różnymi schorzeniami: osoby z zaburzeniami, upośledzeniami, schizofrenicy, osoby z różnymi uzależnieniami.
Czas pandemii był okresem bardzo trudnym w funkcjonowaniu placówki, ale jak podczas uroczystości mówiła Beata Nosal, dyrektor placówki nad nimi Św. Ojciec Pio roztoczył chyba opiekę i udało się pensjonariuszom i personelowi placówki przejść ten ciężki czas bez tragedii. I za to chcą m.in. podziękować fundując tą figurę Ojcu Pio.

Tablica umieszczona u stóp figury ma upamiętniać wdzięczność pensjonariuszy i personelu dla Ojca Pio za roztoczenie nad nimi opieki i uniknięcie tragicznych zdarzeń. Ma być też przestrogą dla wszystkich, którzy uważają, że wirus jest wymysłem i jest niegroźny.

Jedyne w Polsce Sanktuarium Ojca Pio znajduje się w Przeprośnej Górce koło Częstochowy:
http://pio.opw.pl/

Podziel się z innymi
0Shares
0 0