Next
Previous
Next

Finał Ligi Tenisa Ziemnego Gminy Dębica zakończony

DSC03837W mieniony weekend zakończyły się rozgrywki w Lidze Tenisa Ziemnego Gminy Dębica. 17 września  na kortach w Pustyni odbył się wielki finał o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztofa Lipczyńskiego z udziałem najlepszej ligowej czwórki tenisistów.
Organizatorami Ligi byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Pustyni, Urząd Gminy Dębica oraz Łukasz Szczygieł, który zainicjował powstanie ligi. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł zgłosiło się ponad 30 zawodników m.in.: z Dębicy, Sędziszowa, Ropczyc, Pilzna, Podgrodzia i Brzeźnicy.
Po ponad czteromiesięcznej rywalizacji, która toczyła się od 15 maja do 4 września zawodnicy podzieleni na trzy grupy rywalizowali o awans do fazy play-off. W grupach gry odbywały się w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów.  Po rozegraniu ponad 100 meczy poznaliśmy finałową 16, która rozpoczęła rywalizację o tytuł mistrzowski. Finałowa drabinka zapowiadała wiele ciekawych i emocjonujących meczy. Faworyci sprostali wyzwaniu i w półfinałach spotkali się ze sobą Marcin Bargieł i Jakub Szczepanek oraz Grzegorz Dziukała i Łukasz Szczygieł. Pierwszy półfinał był niezwykle zacięty i do jego rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break, w którym lepszy okazał się Marcin Bargieł. W drugim półfinale po ciekawej walce zwyciężył Łukasz Szczygieł, który uzupełnił finałową parę. W sobotni poranek na kortach w Pustyni rozpoczęła się rywalizacja o mistrzostwo oraz trzecie miejsce. Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść po dobrej walce rozstrzygnął Grzegorz Dziukała pokonując Jakuba Szczepanka w dwóch setach 6:0, 6:4. Sporo emocji dostarczył mecz o pierwsze miejsce, w którym nie brakowało wielu ciekawych zagrań, długich wymian oraz zwrotów akcji. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Łukasza, który po osiągnięciu przewagi na początku seta nie oddał jej do samego końca i zwyciężył 6:2. W drugim secie gra była bardzo wyrównana, dopiero w końcówce seta doszło do przełamania na korzyść Łukasza, który miał przy swoim serwisie piłkę meczową, jednak spokój i  dobra gra Marcina przyniosła zamierzony skutek i doprowadził do wyrównania. O zwycięstwie w drugim secie musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepszy okazał się Łukasz Szczygieł wygrywając cały mecz 6:2, 7:6 tym samym zdobywając tytuł mistrzowski. Dla Łukasza rywalizacja na kortach tym sezonie jest bardzo udana. W tym roku osiągnął on swój pierwszy finał rankingowego turnieju amatorów Polskiego Związku Tenisa rozgrywanego w Pustyni, tym samym awansując w ogólnym rankingu na 74 miejsce notując awans, aż o 70 pozycji.
Na zakończenie ligowych zmagań na terenie Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Pustyni zorganizowano dla wszystkich uczestników ligi małe spotkanie przy grillu, podczas którego podsumowano całe rozgrywki oraz wręczono puchary wraz z ciekawymi nagrodami dla zawodników.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy firmie R-K Glass S.C. Świstak R., Tylec K., która od samego początku wspierała działania przy organizacji ligi i pomogła w ufundowaniu nagród dla zawodników.