Firma „Taurus” na Dożynkach Prezydenckich

Dożynki były okazją do wykonania pamiątkowej fotografii. Na zdjęciu z parą prezydencką Stanisław Jarosz, prezes firmy „Taurus” z Pilzna

Firma „Taurus” z Pilzna zaprezentowała swoje wyroby regionalne podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie. Goście mieli okazję degustować unikalne w smaku wędliny oraz wyroby garmażeryjne z Podkarpacia, produkowane według przedwojennych receptur.

„To siódme dożynki, które wraz z małżonką organizujemy jako Dożynki Narodowe, Dożynki Prezydenckie. Ogromnie się cieszę, że wszyscy Państwo po raz kolejny przyjęli nasze zaproszenie i jesteście mimo tej pogody. Bo przypominam sobie, że było już różnie: był deszcz, było słońce i straszny upał, ale tak, żebym był w płaszczu i żeby Państwo marzli i ściskali ręce, a pogoda dziś już rzeczywiście absolutnie jesienna – tak jeszcze nie było” – mówił do zebranych na uroczystościach gości Prezydent RP Andrzej Duda.

Od wielu lat stałym gościem na Dożynkach Prezydenckich jest firma „Turus” z Pilzna.

-Zawsze przywozimy ze sobą nasze wyroby regionalne, które produkowane są tylko w Pilźnie przez naszą firmę. Cieszą się one wielkim uznaniem gości, którzy nierzadko dopytują się gdzie na co dzień można kupić nasze specjały – mówi prezes firmy Stanisław Jarosz.


Do Warszawy na uroczystości Dożynkowe trafiły unikalne w smaku szynki Pilźnieńskie oraz kiełbasa swojska produkowana z mięsa od lokalnych hodowców, którzy do karmienia zwierząt używają tylko naturalnych pasz. Stąd też ich wyjątkowy smak, inny od produkowanych masowo wyrobów.

-Większość wędlin produkujemy według receptur mojego taty, który jeszcze przed wojną był lokalnym masarzem. Trzymamy się jego przepisów produkując kiełbasę swojską, szynki i inne wyroby. Ale dużą część naszej obecnej oferty to nasze własne pomysły. Obecnie naszym najnowszym pomysłem są kotlety mielone oraz zbierające znakomite opinie hamburgery – dodaje Stanisław Jarosz.

Wszystkie te wyroby prezentowane były podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie zyskując wielkie uznanie degustujących je gości. Wizyta w Warszawie była też okazją do zrobienia sobie pamiątkowej fotografii prezesa firmy Stanisława Jarosza z parą prezydencką.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0