Previous
Next

Gigantyczny przemyt ujawniony na autostradzie A4

  • Małopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała ponad 6 tys. szt. podrabianej odzieży.
  • Nielegalny towar został odkryty na autostradzie A4 pod Krakowem.
  • Szacunkowa wartość podrabianych ubrań wynosi ok. 3,8 mln zł.

6 maja, funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, podczas kontroli drogowej na autostradzie A4 pod Krakowem, zatrzymali ciężarówkę z odzieżą. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów dotyczących pochodzenia towaru i jego właściciela.

Kierowca przewoził ponad 6 tys. szt. podrabianej odzieży o wartości ok. 3,8 mln zł. Funkcjonariusze znaleźli m.in.: t-shirty, spodnie, buty, bezrękawniki, galanterię skórzaną, kurtki ale też zapachy do samochodów. 
Podrabiane ubrania były opatrzone znakami towarowymi znanych marek. Fałszerstwo potwierdzili biegli z zakresu znaków towarowych oraz specjalista ds. znaku firmowego jednej z marek odzieżowych.

Niska cena to często nie tylko zła jakość produktu i naruszenie prawa własności intelektualnej. Wiele z zatrzymywanych przez KAS towarów nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa. Produkowane są bez kontroli jakości i nadzoru. Mogą także zawierać substancje chemiczne zagrażające zdrowiu.
Źródło: KAS Małpolska

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.