Głośny doping dla przedszkolaków - ziemiadebicka.pl

Głośny doping dla przedszkolaków


27657316_1696616607070109_999786877884965172_nPrzedszkolaki z Lipin na pierwszym miejscu w III Spartakiadzie Przedszkolnej w Łękach Dolnych. Przebieg kolejnych konkurencji sportowych, bacznym okiem oceniali sędziowie, wybrani spośród nauczycieli i rodziców. Zawodnicy mieli do wykonania wiele konkurencji sportowych: bieg z kolorowymi krążkami, toczenie piłki między pachołkami, skakanie na piłce gumowej, rzuty do celu woreczkami, przejście przez tunel, celny strzał do bramki, przeciąganie liny i wiele innych.

– Na zaproszenie naszej szkoły tym razem odpowiedziały 3 drużyny przedszkolne – „Gwiazdeczki” z  Oddziału Przedszkolnego w Lipinach, „Tygryski” z Publicznego Przedszkola w Pilźnie oraz „Żabki” z Oddziału Przedszkolnego w Słotowej. Czwarta drużyna to reprezentanci  gospodarzy – grupa „Mali Odkrywcy” – relacjonuje Bożena Kochanowska.

Po przywitaniu zgromadzonych zawodników oraz ich rodziców i zapoznaniu z regulaminem spartakiady, nastąpiła prezentacja drużyn – każda z nich ubrana w jednakowe koszulki przygotowała baner z logo drużyny, a także okrzyk bojowy.

– Głośny doping i okrzyki radości najlepiej świadczyły o atmosferze zawodów. Były też konkurencje dla nauczycieli – za każdy celny rzut do kosza drużyna otrzymywała dodatkowe punkty. Dla rodziców też przygotowano bojowe zadanie – skoki w workach, które wywołały uśmiech na niejednej buzi i chyba przerażenie w oczach startujących rodziców dodaje Bożena Kochanowska.

Po podsumowaniu wyników przez sędziów nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz dyplomów przez burmistrz Ewę Gołębiowską i dyrektor MZEASiP w Pilźnie Krystynę Gądek.  Każda drużyna otrzymała również prezenty ufundowane przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa z Brzeźnicy/ k. Dębicy w podziękowaniu za udział w sportowej rywalizacji.

Spartakiada Przedszkolna sponsorowana jest przez Gminę Pilzno. W tym roku ze wsparciem finansowym dołączyła Fundacja Śnieżki Twoja Szansa z Brzeźnicy/ k. Dębicy.

Źródło:UM Pilzno