Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej - ziemiadebicka.pl

Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej


DSC_04647 listopada 2017r. w Domu Kultury w Pustkowie-Osiedlu odbyły się Gminne Eliminacje do Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej. Już przed godziną 10.00 przybyli uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich Gminy Dębica wraz z opiekunami oraz osoby dorosłe chętne do zaprezentowania swoich umiejętności. 

Uczestnicy wykazali się wyjątkową wrażliwością w interpretacji utworów. Każda prezentacja wyrażała inną ekspresję ujęcia tematu wiary w liryce. Mieliśmy przyjemność wysłuchać zarówno utworów recytowanych jak i poezji śpiewanej.

W eliminacjach wysłuchaliśmy piętnastu prezentacji w kategorii szkół podstawowych, dziesięciu z gimnazjów i klas VII, jednej uczestniczki ze szkoły średniej oraz trzech osób dorosłych. Komisja oceniająca w składzie: Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Ks. Andrzej Szaraj – wikariusz Parafii w Pustkowie-Osiedlu oraz Elżbieta Chmura, pracująca w Filii Biblioteki Publicznej w Pustkowie-Osiedlu wybrali najlepszych w każdej z kategorii wiekowych.

Oto nasi laureaci:

Kategoria – Szkoła Podstawowa:

miejsce I: Aleksandra Świder – Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA

miejsce II: Roksana Buraś – Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA

miejsce III: Patrycja Pyzińska – ZS w Podgrodziu

wyróżnienie: Marta Czauderna – PSP w Stobiernej

 

Kategoria – Klasy VII SP oraz Gimnazjum

miejsce I: Magdalena Mazur – Grupa Teatralno-Kabaretowa ŻABA

miejsce II: Klaudia Cielak – ZS w Paszczynie

miejsce III: Julia Nowak – ZS Pustynia

wyróżnienie: Julia Kulig – ZS w Zawadzie

 

Kategoria – Szkoła Średnia

wyróżnienie: Wiktoria Barnaś – ZSZ w Pustkowie-Osiedlu (bez nominacji do etapu powiatowego)

 

Kategoria – Osoby Dorosłe

miejsce I: Dorota Bielatowicz

miejsce II: Anna Łączak

miejsce III: Żaneta Ziętek (bez nominacji do etapu powiatowego)

 

Laureaci z rąk komisji odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Część z nich będzie reprezentować Gminę Dębica na powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się o godz. 10.00 w dniach 15 listopada (szkoła podstawowa i gimnazjum) i 16 listopada (szkoły ponadgimnazjalne i osoby dorosłe) w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.