Grzybobranie, potańcówka i wojsko w Stasiówce

W sobotni poranek 4 września o godzinie 9.00 blisko 50 osób wyruszyło do lasu na grzybobranie. Po około dwóch godzinach uczestnicy mogli się chwalić swoimi zbiorami.

Zebrane grzyby zostały sprawdzone na miejscu przez leśniczego i eksperta Andrzeja Trzeciaka, a dodatkowo  uczestnicy dowiedzieli się o nowych jadalnych i bardzo smacznych gatunkach grzybów, które do tej pory nie trafiały do ich koszyków, takich jak: lakówka ametystowa, lejkówka mglista, lejkowiec dęty, kolczak obłączasty czy purchawka chropowata. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani pyszną zupą grzybową przygotowaną przez KGW w Stasiówce wspólnie z firmą „Gastro” Ewa Dobrowolska, radni zaś rozdali atlasy grzybów oraz pamiątkowe gadżety. Organizatorzy obiecują kolejne spotkania.

Niedługo po tym wydarzeniu w Stasiówce odbył się piknik rodzinny z okazji zakończenia lata. Na brak atrakcji nie mogli narzekać najmłodsi, do ich dyspozycji były 2 dmuchańce, malowanie twarzy, darmowe lody, balony, wata cukrowa oraz ściana wspinaczkowa. Uczestnicy do dyspozycji mieli również karetkę pogotowia, którą można było obejrzeć w środku, ale i dowiedzieć się od ratowników jak wygląda ich codzienna praca.

Podczas pikniku swoje narzędzia pracy przedstawili również żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wyznaczeni z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy.  Żołnierze przez cały czas trwania imprezy zapewniali szereg atrakcji takich jak wykorzystanie wykrywacza metalu czy prezentacja wozu wojskowego. Do organizacji włączyli się również mieszkańcy sołectwa i Koło Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali słodkości i żurek. Tuż po zakończonym pikniku odbyła się zabawa taneczna z udziałem ,,Formacji Muzycznej TOBI”.

Za organizację wydarzeń odpowiedzialni byli: Radny Powiatowi, Radni Gminy Dębica, OSP, KGW i mieszkańcy Stasiówki

źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0