Gubisz się w papierach? Oddaj prowadzenie księgowości w ręce fachowców

Wielu osobom własna działalność gospodarcza stwarza możliwość realizowania marzeń i ambicji zawodowych. Z prowadzeniem firmy wiąże się wiele formalno-prawnych obowiązków, zwłaszcza kiedy małe przedsiębiorstwo się rozwija i zatrudnia kolejnych pracowników. Im więcej zleceń i osób w załodze, tym więcej dokumentów dotyczących przychodów, wydatków, kadr, ubezpieczeń czy podatków należy wypełnić. A następnie złożyć w odpowiednim urzędzie. Tak czasochłonne zajęcia potrafią skutecznie odwrócić uwagę od tego, co w działalności firmy najważniejsze. W pewnym momencie nie da się już załatwiać wszystkiego samodzielnie, trzeba zacząć korzystać z usług biura rachunkowego.

Księgowa na dobre zdejmie z Ciebie mnóstwo żmudnych obowiązków

Rozliczanie umów z klientami, przygotowanie jednolitych plików kontrolnych, przekazanie niezbędnych informacji do ZUS-u czy urzędu skarbowego. Dopilnowanie wysokości i terminowości należnych pracownikom wypłat, wyliczenie przysługujących poszczególnym zatrudnionym dni wolnych od pracy, rozesłanie PIT-ów na czas. To tylko kilka przykładów odpowiedzialnych zadań, jakie może przejąć profesjonalna księgowa . Uwolnienie się od konieczności osobistego dopilnowania porządku w papierach wielu przedsiębiorcom pozwoliło złapać drugi oddech. Zyskali zdecydowanie więcej czasu do spożytkowania na to, na czym znają się najlepiej, dzięki czemu firma mogła zrobić kolejny krok naprzód. Nie można też zapominać o rodzinie – ile razy zdarzyło Ci się zabierać pracę do domu aby czytać przepisy i wypełniać dokumenty, zamiast odpoczywać w gronie najbliższych? Pomoc księgowej sprawi, że takie sytuacje już nigdy nie będą miały miejsca.

Po tym poznasz, że rachunkowość powierzyłeś osobie godnej zaufania

Decyzja o tym, z kim nawiązać długofalową współpracę w zakresie księgowości może mieć większe znaczenie, niż się to niektórym wydaje. Aparat administracyjny naszego państwa raczej nie jest zbyt tolerancyjny wobec formalnych uchybień – zwłaszcza dla drobnych przedsiębiorców. Pani Monika Jelonek z firmy MoJe Biuro Rachunkowe, księgowa z ponad 20-letnim stażem, przekonuje iż w tym zawodzie liczą się przede wszystkim rzetelność, doświadczenie i aktualna wiedza. Trzeba bezustannie poszerzać swoje kompetencje, poznawać nowe regulacje prawne oraz ich aktualne interpretacje. Trochę nieco wbrew stereotypom, które księgowość łączą z brakiem inwencji i monotonią. Sporo na temat konkretnej osoby powiedzą również referencje dotychczasowych klientów. Co do kosztów… te zawsze ustalane są indywidualnie, w zależności od wielkości firmy, sposobu opodatkowania działalności, ilości dokumentów itd. Jedno jest pewne: dobrze prowadzona księgowość daje bezcenny czas i pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione zgodnie z obowiązującym prawem.