Historia WOŚP w Dębicy. Rok 2002 – jeden z pierwszych Finałów Orkiestry

17 lat temu, w 2002 roku w Dębicy odbył się jeden z pierwszych Finałów  Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Społecznej. Organizatorami Finału, który odbył się jako jedyna impreza zamknięta w Morsach, bo nie było zgody na zbiórkę na ulicach Dębicy  byli harcerze z Hufca Dębica.
Tak wspomina tamten finał Adam Rybka, wówczas harcerz 44 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Pawła Edmunda Strzeleckiego w Dębicy.
Zdjęcie na którym Pan Adam trzyma tort z napisem “X Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” pochodzi z archiwum miesięcznika Ziemia Dębicka z 2002 roku. 
“Pamiętam tylko, że była to jedyna zamknięta impreza zorganizowana w ramach WOŚP w Dębicy i odbyła się w Morsach. W tym dniu był zakaz zbierania na ulicach miasta Dębica. W Morsach udało się zorganizować finał dzięki komendzie Hufca Dębica. Uczestniczyło w  nim około  30 do 40 harcerzy.  Hala Mors była cały czas pełna. Było dużo licytacji bardziej i mniej wartościowych przedmiotów.  Złote serduszko WOŚP za 10 tysięcy złotych kupiła firma “Śnieżka” – mówi Adam Rybka.
Jak wspomina Pan Adam podczas tego finału między  licytacjami były pokazy taneczne i mecze piłki nożnej.  I z sentymentem wspomina udział w tym finale WOŚP w Dębicy.
“Od tamtej pory jeszcze kilkukrotnie zbierałem dla orkiestry czy to na hali Mors czy na Rynku. Obecnie przebywam za granicą. Teraz moje jedyne włączenie się w orkiestrę polega na wrzuceniu parę złotych jak jestem w Polsce. W Holandii robiąc zakupy w polskich sklepach widząc puszkę także wrzucam parę euro. Na większe zaangażowanie w orkiestrę brakuje czasu. Z miłą chęcią wróciłbym w tamte czasy – to było coś pięknego” – wspomina Adam Rybka. 
Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0