Hokej. Kamil Żądło oraz Oskar Wrona w drużynie Orłów Ziętary - ziemiadebicka.pl

Hokej. Kamil Żądło oraz Oskar Wrona w drużynie Orłów Ziętary


Dwóch zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego z Dębicy zostało powołanych do elitarnej drużyny Orłów Ziętary w kategorii wiekowej U13. Są to Kamil Żądło oraz Oskar Wrona. Podopieczni trenera Michała Wiktora reprezentują UKH Dębica w rozgrywkach Żaka Starszego. Oskar Wrona – bramkarz, w lutym tego roku reprezentował klub w Kanadzie podczas międzynarodowego turnieju Pee Wee (nieoficjalne Mistrzostwa Świata U12) również w drużynie Orłów Ziętary. Drużyna powstała dzięki inicjatywie Hokejowej Szkoły Ziętary, założonej przez legendarnego polskiego zawodnika Walentengo Ziętarę. Obecnie wraz z Synem Piotrem oraz sztabem trenerskim z całego świata prowadzą prywatną szkołę hokejową promując hokej i szkoląc zawodników na najwyższym poziomie, stosując najnowsze metody treningowe. Powołana przez nich drużyna w przyszłym roku będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym turnieju w łotewskiej Rydze podczas RIGA CUP 2019 w najwyższej grupie rozgrywkowej AAA rywalizując z 24 mocnymi zespołami ze Szwecji Finlandii, Rosji oraz Łotwy!. Obaj zwodnicy uczęszczają do Szkoły Podstawowej numer 5 w Dębicy, do klasy 7 o profilu hokejowym, są kolegami ze szkolnej ławy.
Jak widać determinacja, upór, samozaparcie, treningi i talent tworzą mieszankę wybuchową, która została zauważona i doceniona. Kamil i Oskar trenują w dębickim klubie od najmłodszych lat pokonując kolejne szczeble rozgrywkowe.
Obaj zawodnicy wraz ze swoimi kolegami w drużynie Żaka Starszego już w najbliższą sobotę (18.11.2018) podejmą na własnym lodowisku drużynę z Nowego Targu. Mecz rozpocznie się o 11:10. Zapraszamy do gorącego dopingu.

WSTĘP WOLNY !!!

ZAPRASZAMY !!!