II Bieg na 6 łap

W ubiegłą sobotę na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu odbył się “II BIEG NA 6 ŁAP”, którego organizatorami byłi Fundacja Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Gmina Dębica.

W biegu wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami wystartowało prawie 90 osób, w tym wiele psów miało dodatkowo doczepione do obroży czerwone wstążki, które oznaczały, iż pies został adoptowany ze schroniska.
Dodatkowo podczas organizacji biegu była prowadzona zbiórka datków na rzecz potrzebujących zwierząt, zaś po zakończonym biegu odbyła się licytacja atrakcyjnych przedmiotów. Dzięki hojności uczestników, sponsorów oraz przybyłych gości, łącznie udało się zebrać 1780 zł.
Dzięki współpracy z Firmą Tikkurila – Potęga Kolorów, dla wszystkich dzieci przygotowano warsztaty malarskie, podczas których, każde dziecko mogło wykazać się swoją pomysłowością i wyobraźnią. Wspólnymi siłami wszystkich dzieci powstały 4 ilustracje przedstawiające psy i kota z różnych bajek.
Każdy uczestnik za ukończenie biegu otrzymał specjalny medal, zaś każdy pies dostał w nagrodę pyszne ciasteczko. Dodatkowo w tym dniu dla wszystkich przybyłych osób przygotowano : popcorn, watę cukrową, ciepłe napoje oraz grillowane kiełbaski, których zapach kusił nie jednego czworonoga.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich pupilom za udział w biegu oraz wolontariuszom i sponsorom za wkład w organizację biegu oraz działalność na rzecz wszystkich zwierząt.
Dziękujemy również Pani Irenie Nowak za organizację biegu oraz nieocenioną pracę i zaangażowanie na rzecz zwierząt oraz Pani Magdalenie Olszewskiej za przygotowanie wspaniałych warsztatów malarskich dla dzieci w strefie z Tikkurila – Potęga Kolorów.