III miejsce w Polsce ucznia „Kwiatka” na zawodach krótkofalarskich „CQ WW SSB Contest”

W dniach 29 – 31 października 2021 roku odbyła się tegoroczna edycja krótkofalarskich zawodów CQ World Wide SSB organizowanych przez amerykańską organizację CQ Amateur Radio. W tegorocznej edycji z dużym sukcesem uczestniczył uczeń dębickiego „Kwiatka” Szymon Hajduk.

Rywalizacja w zawodach polega na uzyskaniu jak najwyższego wyniku punktowego za przeprowadzone łączności. Zadaniem uczestników jest nawiązanie jak największej ilości połączeń radiowych z jak najodleglejszymi stacjami z całego świata.

Członkowie szkolnego koła łączności w „Kwiatku”

Uczestnicy zawodów mają możliwość startu w kilku kategoriach i na wielu pasmach radiowych. Konkurs ten jest bardzo wyczerpujący, gdyż trwa nieprzerwanie przez 48 godzin, więc czasu na sen właściwie nie ma.

Szymon Hajduk z kl. 1ceT, szef szkolnego klubu łączności w „Kwiatku” uzyskał znakomite wyniki zajmując: 3 miejsce w kraju (Polska), 43 na kontynencie (Europa) i 78 na świecie.

„Szymek, przy użyciu naszego szkolnego znaku klubowego SP8KDE, przeprowadził 100 łączności z ponad 30 krajami całego świata. Największe wrażenie robi połączenie z Tanzanią, która znajduje się w Afryce na półkuli południowej! Podczas zawodów obowiązywał, oczywiście język angielski. W najbliższym czasie jeszcze nie raz usłyszymy o krótkofalowcach z „Kwiatka”, bo plany na dalszą działalność mają bardzo ambitne. Gratulujemy sukcesu i kibicujemy dalszej działalności!” – piszą na swoim profilu na FB uczniowie „Kwiatka”

Przeczytaj także: Krótkofalowcy w Dębicy dzisiaj – ziemiadebicka.pl

Podziel się z innymi
0Shares
0 0