Inauguracja roku jubileuszowego - 660 lat nadania praw miejskich Dębicy - FOTOREPORTAŻ - ziemiadebicka.pl

Inauguracja roku jubileuszowego – 660 lat nadania praw miejskich Dębicy – FOTOREPORTAŻ


DSC_78677 marca w Domu Kultury “Kosmos” odbyła  się uroczysta inauguracja przypadającego w tym roku jubileuszu 660 – lecia nadania praw miejskich Dębicy. 

Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu Pieśni i Tańca Mali Igloopolanie, po którym odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej zwołana z okazji jubileuszu 660 – lecia lokacji Dębicy. Podczas uroczystości okolicznościowe wykłady wygłosili:  dr hab. Andrzej Olejko „Galicja na drodze do Niepodległości była pierwsza!” Tomasz Czapla Krajobraz kulturowy Dębicy i czynniki go kształtujące na przestrzeni wieków”  i  Artur Getler „Tadeusz Gawryś – charyzmatyczny nauczyciel, wychowawca i dowódca. Rola osobistego  przykładu w kształtowaniu postaw młodego pokolenia u progu niepodległości ”.

Inauguracja roku jubileuszowego była także okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego w roku jubileuszowym 660-lecia praw miejskich Dębicy pt. „Dębica dla małych i dużych” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i prezentacji przez Jacka Dymitrowskiego, dyrektora Muzeum Regionalnego w Dębicy “Rocznika Muzeum Regionalnego w Dębicy 2017”. Na zakończenie uroczystości “Bajkę o Dębicy” przedstawili  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.