-->

Informatycy z „Kwiatka” w Finałach XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

26 marca odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Spośród 408 uczestników półfinału w której znaleźli się najlepsi uczniowie z całej Polski, do finału zakwalifikowało się aż trzech uczniów dębickiego „Kwiatka” z klas technikum informatycznego.

Etap finałowy polegał na odpowiedzi ustnej przed publicznością na trzy wylosowane pytania. O miejscu decydowała suma punktów ze wszystkich trzech etapów Olimpiady” – mówi Joanna Dymitrowska, dyrektor Zespołu Szkół im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy.

W grupie informatycznej :
Krystian Madej z klasy 3AT zajmując dwunaste miejsce zdobył tytuł finalisty uprawniający go do przyjęcia bez egzaminów w szeregi studentów Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

W grupie teleinformatycznej:
Damian Kurek z klasy 4AT zajmując trzecią lokatę uzyskał tytuł laureata uprawniający go do przyjęcia bez egzaminów w szeregi studentów dowolnej uczelni technicznej w Polsce. 

Jakub Stelmach z klasy 4AT zdobył ósmą lokatę oraz tytuł finalisty uprawniający go do przyjęcia bez egzaminów w szeregi studentów Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Uczniów do Olimpiady przygotowywali: Grzegorz Horosz, Krzysztof Kliś Marek Braun, Mateusz Kukuła, Andrzej Zarychta, Grażyna Erazmus, Adam Tragarz, Marcin Kalata, Wiesław Krupa.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0