Jak dobrać zegarek do garnituru? Sprawdź ten krótki poradnik

Wyjście do biura, gdzie panuje określony dress code, spotkanie biznesowe, na którym chcesz być wiarygodny czy wyjście do teatru z partnerką. Niektóre rzeczy wymagają odpowiedniej prezencji i dobrego taktu. Jeśli słyszałeś kiedyś, że „do garnituru pasuje bezwzględnie każdy zegarek”, to musisz wiedzieć, że jest to nieprawda. Garniturów jest wiele, tak jak wiele jest czasomierzów. Inny będzie pasować na wieczorne wyjście, a jeszcze inny do pracy. W tym poradniku dowiesz się, jak dobrać zegarek do garnituru, abyś nigdy nie popełnił nietaktu.

Elegancki zegarek powinien być…
Zegarki mają specjalną moc – skupiają na sobie uwagę. A jeśli tak się dzieje, warto by było, aby podkreślały naszą dłoń, czyli stanowiły jej praktycznym i estetycznym uzupełnieniem, a nie karykaturą. Przyjęło się, że zwyczajowa średnica dla kobiet waha się od 30 do 35 mm, dla mężczyzn z kolei od 35 do 40 mm. Jeśli jednak masz większy nadgarstek, dobierz proporcjonalnie większy rozmiar. Taki zwyczaj wynika z praktyki; otóż zegarek powinien mieścić się pod mankietami koszuli. Następną istotną rzeczą jest mocowanie. W przypadku oficjalnego outfitu, dużo lepiej wypadają zegarki ze skórzanymi paskami. Założenie bransolety na spotkanie biznesowe z gościem może być sygnałem, że obce nam są zasady modowego savoir-vivre’u. Dużo lepiej wypadają w takich sytuacjach paski skórzane. Są dwa najbardziej istotne warianty: brązowa lub czarna barwa. Który więc wybrać? Do czarnego garnituru zdecydowanie pasuje czarny pasek, do garniturowego zaś, analogicznie, brązowy. Jeśli nie wiesz, gdzie takie znaleźć, sklep Novotime w swojej ofercie proponuje Klientom wybór wręcz biżuteryjnych modeli zegarków Doxa. Znajdziesz je tutaj: https://novotime.pl/firm-pol-1448530815-DOXA.html.

Nie komplikuj. Minimalizm jest zawsze najlepszym rozwiązaniem

Dopasowywanie zegarka nie kończy się na mariażu paska i koloru garnituru. Pamiętaj, że w oficjalnych sytuacjach lepiej wypadają zegarki, których tarcze cechują się prostotą i minimalizmem. Unikaj rzucających się w oczy, przesadzonych rozwiązań designerskich, ponieważ znacznie obniżają one formalność. Okrągła koperta, klasyczne wskazówki i – co istotne – prym rzymskich cyfr lub zupełnego ich braku nad arabskimi. Piękno tkwi w prostocie. Ta złota myśl idealnie sugeruje, czym powinieneś się kierować w doborze kolorystyki. Stonowane, odpowiednio ze sobą zestawione (a więc nie kontrastowe) barwy. Ta wiedza nie tylko pozwoli Ci dobrać zegarek do okazji, ale i pomoże w wytworzeniu takiego wrażenia, które chciałbyś w danym momencie wywołać. Minimalizm w sytuacjach formalnych to zawsze dobre rozwiązanie!

Podziel się z innymi
0Shares
0 0