Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

Branża e-commerce cały czas bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego nieustannie rośnie zapotrzebowanie na działalność firm kurierskich. Paczkomaty InPost to nowoczesny system skrytek pocztowych rozmieszczony na terenie całego kraju, który znacznie usprawnia doręczanie przesyłek do odbiorców.

Dzięki aplikacji InPost Mobile można zdalnie otwierać skrytki Paczkomatów, nadawać przesyłki bez etykiety czy śledzić zamówienia swoje oraz bliskich osób. Ze względu na to, że Paczkomaty są czynne całodobowo przez 7 dni w tygodniu, odbieranie i nadawanie paczek stało się znacznie bardziej komfortowe zarówno dla adresatów, jak i dla kurierów.

Dębica – Paczkomat, PaczkoPunkt
Dębica to miasto położone w województwie podkarpackim, które zamieszkiwane jest przez ponad 45 tysięcy osób. Słynie m.in. z dobrze rozwiniętego przemysłu i prężnej działalności kulturalnej. Ze względu na dużą liczbę mieszkańców kupujących online w Dębicy istnieje znaczne zapotrzebowanie na sprawne usługi kurierskie.

Paczkomaty Dębica umożliwiają mieszkańcom wygodne i szybkie odbieranie i nadawanie przesyłek. Na terenie miasta znajduje się 26 urządzeń oraz 23 PaczkoPunkty. Paczkomaty rozmieszczone są w różnych częściach miejscowości m.in. na parkingach sklepów czy obok myjni samochodowej.

Dębica – odbiór paczki zdalnie
Na odbiór paczki z Paczkomatu w Dębicy masz zawsze 48 godzin od momentu, w którym kurier umieści ją w skrytce. Najłatwiej wyjmiesz ją przy pomocy aplikacji InPost Mobile, która umożliwia zdalne otwarcie drzwiczek urządzenia. Wystarczy, że podejdziesz do maszyny i na ekranie smartfona klikniesz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki Paczkomatu uchylą się i paczka trafi w Twoje ręce.

Poza tym możesz odebrać przesyłkę za pomocą kodu QR i kodu odbioru, które znajdziesz w aplikacji i w wiadomości e-mail. Podejdź do Paczkomatu i wpisz na ekranie urządzenia 6-cyfrowy kod odbioru i swój numer telefonu lub zeskanuj kod QR, a drzwiczki Paczkomatu natychmiast się otworzą. Pamiętaj, by po wyjęciu paczki dokładnie je zamknąć.

Dębica – nadanie paczki bez etykiety
Dzięki Paczkomatom InPost w Dębicy nie musisz stać w kolejce ani czekać na kuriera, by nadać przesyłkę. Możesz zrobić to łatwo i szybko za pomocą aplikacji InPost Mobile. Kliknij strzałkę symbolizującą nadanie, uzupełnij formularz wysyłkowy i opłać wysyłkę, a następnie udaj się do wybranego Paczkomatu. Wpisz na ekranie maszyny 9-cyfrowy kod nadania wygenerowany przez aplikację lub zeskanuj kod QR, a drzwiczki skrytki, do której masz włożyć paczkę, natychmiast się uchylą. Pamiętaj, by na koniec dokładnie je zamknąć.

Poza tym możesz skorzystać też z opcji Szybkie Nadania. Wejdź na stronę internetową, wypełnij formularz z danymi nadawcy i odbiorcy, a na koniec opłać usługę. Na Twój adres e-mail wyślemy etykietę, którą musisz wydrukować i umieścić na przesyłce. Następnie udaj się do Paczkomatu, zeskanuj kod kreskowy z dokumentu i włóż paczkę do skrytki. To wszystko, co musisz zrobić, by Twoja przesyłka wyruszyła do odbiorcy.

Artykuł sponsorowany

Podziel się z innymi
0Shares
0 0