Jaką biżuterię zakładać do pracy, by wyglądać stylowo i profesjonalnie?

Każda pracująca kobieta co rano zadaje sobie pytanie: które kolczyki i naszyjnik wybrać, żeby poczuć się wyjątkowo, a jednocześnie pozostać wierną obowiązującemu w firmie dress code’owi? Czasami nie jest to proste, zwłaszcza, gdy szef patrzy oceniającym wzrokiem na wszystko, co ośmiela się błyszczeć przy uszach albo na nadgarstku. Jak zatem subtelnie podkreślić swoją kobiecość, a jednocześnie zachować profesjonalny wygląd? Czy istnieją sposoby, żeby nawet w placówce banku abo urzędzie miejskim móc nosić swoją ulubioną biżuterię? Oczywiście – wystarczy przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej.

Dobry trop: subtelne zaakcentowanie swojej urody

Biżuteria, którą zakładasz do pracy, powinna być niemal niewidoczna. Czy to jednak oznacza, że tak naprawdę możesz dać sobie z nią spokój, bo przecież i tak nikt jej nie zauważy? Otóż nie. Delikatne kolczyki, drobny łańcuszek srebrny  lub złoty ze stonowanym wisiorkiem czy subtelny pierścionek z diamentem okażą się doskonałym dopełnieniem biznesowej stylizacji. Warto zwrócić uwagę, by wybierane kosztowności były idealnie proporcjonalne do Twojej figury i kształtu twarzy. Zdarza się, że wymagania w miejscu pracy są bardzo surowe, jednak w większości przypadków możesz pozwolić sobie na założenie kolczyków-sztyftów, które nie przysłaniają całego płatka ucha i na dodatek pasują każdej kobiecie.

Tak samo, jak przy widocznych, strojnych kosztownościach, tutaj też niebagatelne znaczenie ma odcień Twojej skóry oraz typ urody. Panie o ciepłym jej rodzaju (Wiosna, Jesień) będą pięknie wyglądać w złocie i wszelkich jego odcieniach, a także w pastelowych lub nieco rozmytych barwach kamieni. Natomiast kobiet o chłodnym typie urody, czyli Lato i Zima, pokochają srebro z dodatkiem minerałów i kamieni szlachetnych wyróżniających się intensywną, zdecydowaną barwą; perfekcyjnie będą wyglądać również w diamentach.

Tego unikaj w pracy: biżuteria, którą słychać

Wiele Pań uwielbia charakterystyczny brzęk bransoletek albo kolczyków i chętnie kupuje modele wydające taki odgłos. Jeśli należysz do miłośniczek „muzyki biżuteryjnej”, pamiętaj, że jest ona mile widziana na spotkaniach ze znajomymi, na imprezach czy weselach. W pracy mogą bowiem rozpraszać uwagę współpracowników lub dekoncentrować uczestników spotkania biznesowego. W tym przypadku lepiej postawić na pojedynczą bransoletkę z łańcuszka oraz drobne kolczyki. Taka biżuteria podkreśli Twój profesjonalizm, a jednocześnie pozwoli Ci poczuć się sobą.

Wybierając idealne dodatki do pracy, kieruj się zasadą minimalizmu. Do eleganckiej bluzki i spódnicy czy gustownej garsonki doskonale dopasują się modne w tym sezonie celebrytki dostępne na przykład w sklepie internetowym Srebropol. Dzięki nim w subtelny sposób zaakcentujesz swoją kobiecość i pokażesz wyczucie stylu.