Jodłowa: Nowenna przed wielkim odpustem - ziemiadebicka.pl

Jodłowa: Nowenna przed wielkim odpustem


programNowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia rozpoczęła się 16 grudnia w Jodłowej. Ten dzień w tamtejszym sanktuarium jest obchodzony uroczyście. Przyjeżdżają pielgrzymki z całego regionu aby razem z wiernymi parafii modlić się i wysłuchać próśb, które zanoszą do Dzieciątka Jezus.

– Będzie to czas szczególnego przygotowania do Bożego Narodzenia – mówi ks. Zenon Tomasiak, proboszcz i kustosz sanktuarium w Jodłowej. – Ten czas nowenny przed Bożym Narodzeniem w naszym sanktuarium jest czasem oczekiwania na przyjście Zbawiciela tego, które dokonało się kiedyś historycznie w Betlejem. My przygotowujemy się duchowo rozważając tajemnice z życia Jezusa oraz czytając Ewangelię o dziecięctwie Jezusa czy też rozglądamy się komu można pomóc w tym czasie dobroci i niesienia miłości wzajemnej – mówi.

Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej jest jedynym w Polsce, które za patrona ma Dzieciątko Jezus. – To wyjątkowe sanktuarium. Od 1900 roku jest księga łask, w której pielgrzymi czy parafianie składają podziękowania za otrzymane łaski. Jezus Chrystus 8 lat po przybyciu do Jodłowej otrzymał szczerozłotą koronę włożoną rękami księdza biskupa. Ludzie w ten sposób wyrazili wdzięczność Jezusowi za wszystko, co od niego otrzymywali – dodaje ks. Tomasiak.

Wielki odpust w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpocznie się 25 grudnia, a potrwa do 1 stycznia.

Źródło: Diecezja Tarnowska