Dziś o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb Marka Kamińskiego, byłego wiceburmistrza Dębicy  - ziemiadebicka.pl

Dziś o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb Marka Kamińskiego, byłego wiceburmistrza Dębicy 


Marek KamińskiW poniedziałek, 4 grudnia 2017 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wielopolskiej w Dębicy o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb zmarłego w ostatni piątek, 1 grudnia Marka Kamińskiego, byłego wiceburmistrza Dębicy i byłego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy.

Marek Kamiński urodził się 3 czerwca 1960 roku w miejscowości Choszczno. Był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Rzeszowskiej oraz Podyplomowych Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku lat ’90 zarządzał dębickim sportem i oświatą. Był dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty i Kultury Fizycznej, później wiceburmistrzem Dębicy w okresie kiedy funkcję burmistrza pełnił Edward Brzostowski (2002 – 2006). Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i czynnie brał udział w budowie kompleksu obiektów sportowych na terenie Dębicy (basenu pływackiego, lodowiska i aquaparku). Później był także dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie – Osiedlu i pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, gdzie pełnił funkcję wicedyrektora departamentu edukacji, nauki i sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. W ostatnich latach pracował na stanowisku dyrektora biura sportu i rekreacji Urzędu Miejskiego w Mielcu, był również głównym specjalistą do spraw sportu i rekreacji tego urzędu. Jego pasją był sport i lotnictwo.

Marek Kamińskie zmarł tragicznie w miniony piątek pierwszego grudnia. Jutro zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Dębicy.