KAŁUŻÓWKA – ważna informacja dotycząca niedzielnych obchodów 77. rocznicy bitwy na Kałużówce

Organizatorzy 77. rocznicy bitwy na Kałużówce zmieniają miejsce tegorocznych uroczystości.

– Po trwających opadach deszczu w lesie na Kałużówce jest bardzo mokro i na tyle grząsko, że są problemy z dojazdem. Prognozy wskazują dalsze opady i pomimo zapowiedzi o słonecznej niedzieli, musimy zmodyfikować program obchodów ¬– tłumaczy przedstawiciel ŚZŻAK Maciej Małozięć.

Niedzielna uroczystość 5 września 2021 r. rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach. Po mszy św., w kościele, odbędzie się krótka część oficjalna, a zaraz po niej koncert Orkiestry Koncertowej Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Po zakończeniu koncertu, około godz. 12:30, delegacje udadzą się na polanę Kałużówka, gdzie odbędzie się ceremoniał patriotyczny i złożone zostaną wiązanki kwiatów.
Program sobotnich uroczystości pozostaje bez zmian.
O godz. 16:00 sprawowana będzie msza św. w kościele OO. Karmelitów w Pilźnie, a po Eucharystii złożone zostaną kwiaty przy pomniku na Rynku w Pilźnie oraz w Gołęczynie.

Do udziału w uroczystościach zapraszają: władze samorządowe Powiatu Dębickiego, Miasta Dębica, Miasta i Gminy Pilzno, Gminy Dębica, a także Nadleśnictwo Dębica, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0