Karolinka Olszewska z Dębicy w gronie sześciu najlepszych na świecie tancerek show dance - ziemiadebicka.pl

Karolinka Olszewska z Dębicy w gronie sześciu najlepszych na świecie tancerek show dance


Tańczyć zaczęła w wieku 3 lat. Od zawsze było to jej wielką pasją której poświęcała każdą wolną chwilę. Biorąc pod uwagę, że ma obecnie zaledwie 9 lat, tańczy zdecydowaną większość swojego życia. Wczoraj podczas finału Mistrzostw Świata 2018 w Pradze w solowym debiucie zajęła 6 miejsce na 35 startujących najlepszych solistek z całego świata w kategorii do 11 lat.

Karolina Olszewska od kilku lat ćwiczy w Szkole Tańca i Ruchu Soul Dance pod okiem m.in. Edyty Mędrek – Śliwy, Izabeli Wójcik, Pauliny Bester oraz Agnieszki Wójcik-Dziadosz. Jak podkreśla jej mama, Magdalena Olszewska Karolina bardzo lubi to co robi, a dodatkowo jest bardzo pracowita i zdyscyplinowana.

“Taniec to przede wszystkim pasja poparta ciężką i systematyczną pracą. Jeśli chce się coś osiągnąć trzeba się nieustannie rozwijać i w siebie inwestować. To wymaga poświęcenia i wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, ale jeśli się kocha to co się robi – a Karolinka bardzo lubi tańczyć – to żadne wyrzeczenia nie są straszne” – mówi mama Karoliny Magdalena Olszewska.

Karolina chodzi także na zajęcia z baletu, akrobatyki oraz show dance. Oprócz zajęć wynikających z harmonogramu bierze także lekcje indywidualne, a kiedy tylko jest możliwość uczestniczy w dodatkowych warsztatach zewnętrznych prowadzonych przez najlepszych szkoleniowców z kraju i na świecie. To wiąże się z częstymi wyjazdami, co z kolei wymaga samodyscypliny i bardzo dobrej organizacji, aby umiejętnie pogodzić pasję z obowiązkami szkolnymi. Karolina jest uczennicą 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

Podczas Mistrzostw Świata w Pradze poza kategorią solo Karolina występowała także w kategoriach: mini formacja, formacja oraz duet. Tutaj także z koleżankami z zespołu Soul Dance odniosła znaczące sukcesy zajmując odpowiednio 4, 6 i 13 miejsce. Ogółem podczas całych mistrzostw zaprezentowała się 10 razy w różnych choreografiach i stylizacjach.

Na Mistrzostwa Świata Karolina mogła pojechać dzięki kwalifikacji uzyskanej podczas Mistrzostw Polski, które w tym roku odbyły się w Kleszczowie. Tam Karolina uzyskała tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii solo show dance do lat 11. Srebrny medal zdobyła także podczas Mistrzostw Europy w Genui w maju tego roku. Ponadto może się pochwalić licznymi tytułami wygrywanymi podczas krajowych konkursów i festiwali tanecznych.

“Cieszymy się bardzo z wyniku Karolki i jesteśmy z niej dumni. Dojście do finału na Mistrzostwach Świata to ogromne osiągnięcie. Na tę imprezę przyjeżdżają najlepsi tancerze z poszczególnych krajów z całego świata. Wśród konkurentek Karoliny na parkiecie były przedstawicielki m.in. Rosji, Białorusi, Kanady, Gibraltaru, Słowenii, Włoch, Chorwacji, Węgier i innych” – dodaje Magdalena Olszewska, mama Karolinki.