Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w gminie Pilzno - ziemiadebicka.pl

Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w gminie Pilzno


cyclist-1537843_960_720Czekają nas wielkie emocje kolarskie. Gmina Pilzno będzie gościć uczestników Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 maja. Trasa zawodów obejmuje m. in. miejscowości: Mokrzec, Jaworze Dolne, Jaworze Górne, Połomia, Dobrków. Wyścig w gminie Pilzno to I etap, 4 maja w Pogórskiej Woli przewidziano prolog KWKdA, a drugi etap rozegra się na terenie gminy Ryglice w niedzielę, 6 maja.

Karpacki Wyścig Kurierów jest międzynarodową imprezą w kolarstwie szosowym. Zawodnicy wystartują z węgierskiego Veszprem, następnie wjadą na Słowację. W Polsce trasa wyścigu będzie przebiegać chociażby przez Tarnów czy Nowy Sącz.

– Z okazji 10. rocznicy odrodzenia się wyścigu, po raz pierwszy organizujemy Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor generalny wyścigu, który z burmistrz Ewą Gołębiowską ustalał szczegóły pilźnieńskiej odsłony wydarzenia.

Dodajmy, że impreza niesie ze sobą poza sportowe przesłanie, Mianowicie przypomina dramatyczne historie kurierów Armii Krajowej z II wojny światowej, którzy z narażeniem życia dostarczali meldunki wywiadowcze oraz przeprowadzali do krajów alianckich ludzi zagrożonych aresztowaniem i śmiercią. To także nowoczesny symbol współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej.

Źródło: UM Pilzno