Każdego dnia tęsknię za moją zmarłą żoną – mówi Stanisław Rokosz. Wójt gminy Dębica kończy dziś 70 lat.

11 lat temu po ciężkiej chorobie zmarła ukochana żona Stanisława Rokosza. Mimo, iź upłynęło już tyle czasu wciąż trudno jest mu wypełnić pustkę jaką sprawiło jej odejście.

– Każdego dnia tęsknię za nią – mówi w dniu swoich urodzin wójt gminy Dębica.

Dziś, piątego sierpnia, 70 lat kończy wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz. -Ta pierwsza siedemdziesiątka jest dość trudna do przeżycia. Kolejna będzie łatwiejsza – śmieje się solenizant.

Patrząc z perspektywy czasu Stanisław Rokosz podkreśla, że najważniejsi w życiu są ludzie, których spotykamy na swojej drodze życia, zwłaszcza rodzina. Wciąż nie może pogodzić się z putską jaka pozostała po śmierci żony.

-Teraz tę pustkę wypełniają moje córki Sylwia i Ania oraz czwórka wnucząt – opowiada Stanisław Rokosz. One nadają sens mojemu życiu i są dla mnie wielką radością. Mój czas dzielę na ten spędzony z nimi oraz na sprawy związane z gminą.

Z gminą Dębica Stanisław Rokosz jest związany od marca 1981 roku, kiedy został mianowany naczelnikiem. Z niewielką przerwą pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. Pytany czy zamierza w przyszłości znów ubiegać się o stanowisko wójta odpowiada: „Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, to opowiedz mu o swoich planach” .

Solenizantowi w dniu urodzin składamy życzenia dobrego zdrowia oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0