-->

Kierowca quada nie zatrzymał się do kontroli, nie miał uprawnień i jechał bez kasku

fot. pixabay

Policjanci zatrzymali kierowcę quada, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Jak się później okazało, powodem jego zachowania był brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj po godz 16, funkcjonariusze Posterunku Policji w Żyrakowie, w miejscowości Mokre zauważyli mężczyznę jadącego quadem bez kasku ochronnego. Kierowca na widok radiowozu zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnału dźwiękowe i świetlne, a zatrzymał się, dopiero na jednej z posesji w Mokrym.

Po zatrzymaniu, kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas legitymowania dodatkowo okazało się, że mężczyzna na posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 18-latek odpowie również za jazdę bez kasku ochronnego, kierowanie pojazem niedopuszczonym do ruchu drogowego oraz bez wymaganego ubezpieczenia. Ponadto prowadzone będzie postępowanie dotyczące ucieczki z miejsca interwencji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. 

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Żyrakowie. 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0