Kongres samorządów w sprawie transportu publicznego

W Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu przewodniczący dębickiej Rady Miejskiej zorganizował Kongres Samorządów Gmin i Sołectw Powiatu Dębickiego. Został on poświęcony problematyce publicznego transportu zbiorowego.

W DK Mors spotkało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich m.in. gospodarze miast, gmin, powiatu dębickiego, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Obecni byli także posłowie Jan Warzecha i Kazimierz Moskal oraz Joanna Szozda dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

 – Chcemy, aby uczniowie, pracownicy i osoby starsze miały ze wszystkich gmin powiatu  możliwość dobrego dojazdu  do pracy, szkoły czy lekarza. Zależy nam także, aby ten transport był ekologiczny, a to gwarantuje Miejska Komunikacja Samochodowa ze swoim nowoczesnym taborem – mówi Józef Sieradzki przewodniczący Rady Miejskiej, pomysłodawca i organizator kongresu.

O tym, że temat organizacji publicznego transportu zbiorowego w ramach związku powiatowo-gminnego jest skomplikowany i złożony potwierdzili w swoich wypowiedziach wszyscy zebrani samorządowcy. Z kolei przedstawiciele szkół, biznesu i związkowcy zwracali uwagę jak ważne jest, aby gospodarze gmin i miast porozumieli się w tym temacie, bo to wpłynie na lepszy rozwój szkół i przedsiębiorstw zlokalizowanych w powiecie dębickim.

Wspólne rozwiązanie tego niełatwego tematu mają wypracować wójtowie, burmistrzowie i starosta podczas roboczych spotkań m.in. na konwencie wójtów i burmistrzów powiatu dębickiego.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0