"Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie..." - wystawa w Muzeum Regionalnym w Dębicy - ziemiadebicka.pl

“Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie…” – wystawa w Muzeum Regionalnym w Dębicy


24294179_550083938662760_3660114072457974940_nWczoraj, 30 listopada w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbył się wernisaż wystawy “Koniec pewnego świata. Jeruzalem nie zapomnę o tobie…”.  Wystawa jest wpisana w 75-rocznicę miejskich obchodów likwidacji dębickiego getta przez niemieckiego okupanta.

Prezentacja tematyki nowej wystawy odbyła się w sali Starego Kina, gdzie przybyłych powitał dyrektor muzeum Jacek Dymitrowski. Podziękowania za współpracę i pomoc przy organizacji wystawy do dr Grażyny Woźny i Ireneusza Sochy skierował burmistrz Mariusz Szewczyk. Po prelekcji w sali Starego Kina bardzo licznie przybyli goście przeszli do sali w której znajduje się ekspozycja nowej wystawy.

“O sporym zainteresowaniu wystawą świadczył fakt, że zwiedzający musieli cierpliwie czekać w kolejce, by móc ją zobaczyć. Zwiedzający kolejno zapoznają się z dziejami dębickich  Żydów czasów przed wybuchem II wojny światowej, czasem Zagłady oraz mieszkańcami Dębicy, którzy z narażeniem własnego i swoich rodzin życia ratowali bliźnich przed niechybną śmiercią” – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. 

Wystawa, której kuratorem jest Tomasz Czapla, kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy, będzie czynna do 31 marca 2018 roku. 

Na podstawie informacji Muzeum Regionalnego w Dębicy