-->

Kontrole obiektów handlowych i sportowych w związku z narodową kwarantanną

Od dziś obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią. Wiele miejsc takich jak baseny czy siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców. Policjanci na sprawdzali jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów.

W związku nowymi przepisami i dodatkowymi ograniczeniami, policjanci sprawdzali i kontrolowali miejsca i palcówki, które dziś nie powinny być otwarte.

Zgodnie z tzw. Narodową kwarantanną niektóre obiekty handlowe czy sportowe nie powinny świadczyć swoich usług. Zamknięte dla mieszkańców powinny być np. siłownie, baseny czy niektóre sklepy. Nieczynne pozostaną także teatry, kin, muzea, domy kultury, a także dyskoteki, targi i wystawy.

Policjanci sprawdzali dziś jak przepisy są respektowane przez właścicieli lub zarządców takich obiektów.

Przypominamy wprowadzone ograniczenia:

Od 28 listopada w imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób- do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Zamknięte są hotele. Korzystać  z nich mogą tylko służby mundurowe, medycy i pracownicy szpitali specjalistycznych. Czynne będą także hotele pracownicze.

W galeriach handlowych mogą być czynne sklepy spożywcze, drogerie, apteki, sklepy z książkami i prasą, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, oraz związane z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Zamknięte są stoki narciarskie.

Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.

Od 28 listopada, działalność bibliotek jest możliwa przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m2 powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.

Zakaz dotyczy również organizacji wesel

Zamknięte są siłownie, kluby fitness i aquaparki.

Przez cały okres obowiązywania dodatkowych obostrzeń, dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko z opiekunem.

Komisarz Andrzej Fijołek

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0