Koronawirus ograniczył działalność Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II i obchody 100. urodzin patrona

Pola Nadziei- jedna z akcji której organizatorem jest Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II (2014)

W związku z panującą pandemią koronawirusa znacząco została ograniczona działalność Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II. Na stronie hospicjum pojawiły się komunikaty dotyczące aktualnego funkcjonowania hospicjum i ograniczeń jakie zostały wprowadzone w związku z koronawirusem.

„UWAGA ! Obecnie nie prowadzimy dyżurów. Potrzebę udzielenia pomocy, wypożyczenia bądź zwrócenia sprzętu medycznego, należy uzgodnić telefonicznie: 507 506 808. Wolontariusze nie będą obsługiwać osób bez maseczek !” – można przeczytać na stronie internetowej hospicjum.

W związku z pandemią zostały także odłożone na czas późniejszy obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – patrona hospicjum.

Pola Nadziei 2017. Rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przez
Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II

W programie obchodów które zaplanowane były wiele miesięcy temu znalazł się m.in. cykl wykładów i szkoleń podczas których wolontariusze hospicjum mieli przekazywać praktyczne rady i wskazówki dotyczące pielęgnowania obłożnie chorych.

Od początku roku odbyły się trzy takie szkolenia: 11 lutego w Kozłowie w remizie OSP, 29 lutego w Latoszynie w Domu Parafialnym przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 2 marca w Straszęcinie w remizie OSP. W planie były kolejne spotkania: 1 kwietnia W Pustkowie oraz 17 i 21 kwietnia w Dębicy, ale te ze względu na pandemię koronawirusa już nie doszły do skutku.


Pola Nadziei 2017. Rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przez
Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II

Wolontariusze hospicjum deklarują, że gdy tylko minie zagrożenie związane z koronawirusem będą chcieli powrócić do przeprowadzania szkoleń dla opiekunów osób nieuleczalnie chorych.

Przeczytaj także : TOTUS 2016 dla Dębickiego Hospicjum Domowego

104 laureatów i wyróżnionych dziesiątej edycji konkursów akcji Pola  Nadziei w Dębicy

Pola Nadziei w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0