Kraj. Leśna bimbrownia zlikwidowana w okolicach Królowego Mostu – ZDJĘCIA, FILM

  • Funkcjonariusze KAS z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Królowego Mostu (pow. białostocki).
  • Zabezpieczono ponad 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego produkcji.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że w trudno dostępnym kompleksie leśnym w okolicach Królowego Mostu funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Wkroczyli na teren bimbrowni, zaskakując nadzorującego produkcję 74-letniego mężczyznę – mieszkańca gminy Gródek.

Na miejscu kontrolujący ujawnili m.in. piec, kolumnę destylacyjną oraz chłodnicę, wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 200 litrów wyprodukowanego 60 proc. alkoholu. Kolejne 10 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyli w miejscu zamieszkania 74-latka.
Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe, grozi mu wysoka grzywna.

W 2018 r. funkcjonariusze podlaskiej KAS zlikwidowali 5 bimbrowni. W czterech przypadkach bimbrownie usytuowane były w kompleksach leśnych (okolice Gródka i Michałowa), natomiast jedna ujawniona została w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z prywatnych posesji w gm. Lipsk. W wyniku działań przechwycono łącznie ponad 735 litrów alkoholu o mocy od 40 do 60 proc. oraz linie produkcyjne, składające się m.in. z kotłów, chłodnic, opału, odstojników i półproduktów do produkcji alkoholu.
Źródło: KAS

Podziel się z innymi
0Shares
0 0