Kraj. Przed sądem oblał się benzyną i groził podpaleniem

Policjanci obezwładnili mężczyznę, który oblał się benzyną i groził podpaleniem. Do zdarzenia doszło dziś w kraśnickim budynku sądu i prokuratury. Okazał się nim 52 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Został przetransportowany w asyście policjantów do szpitala. Wyjaśniamy motywy działania mężczyzny.

Dziś o godzinie 12:45 kraśniccy policjanci otrzymali z CPR informację, że na terenie budynku sądu i prokuratury znajduje się mężczyzna który ma ze sobą kanister z substancją która może być łatwopalna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zastali zabarykadowanego mężczyznę w jednym z pomieszczeń przy wejściu budynku. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren budynku aby zapewnić bezpieczeństwo osób postronnych, personel sądu i prokuratury ewakuował się w między czasie na zewnątrz.

Mężczyzna trzymał w ręce zapalniczkę oraz kanister, jego zachowanie wskazywało na to że może ich użyć. Wcześniej polał się zawartą w kanistrze łatwopalną cieczą. Na miejsce zostali skierowani negocjatorzy i kontrterroryści z KWP w Lublinie.

Jeszcze przed ich przybyciem policjanci z kraśnickiej komendy w trakcie rozmowy obezwładnili mężczyznę, nie odniósł on przy tym obrażeń. Został przetransportowany w asyście policjantów do szpitala. Okazał się nim 52 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. We wszystkich działaniach policjantów wspierali strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Wyjaśniamy motywy działania  mężczyzny i ustalamy co skłoniło go do tego desperackiego kroku.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0