-->

Kraj. Za nielegalną produkcję bimbru grozi mu osiem lat więzienia

48-letni mieszkaniec gminy Ludwin odpowie za nielegalną produkcję alkoholu, sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. W miejscu jego zamieszkania łęczyńscy kryminalni zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4 tysiące litrów zacieru oraz blisko 200 litrów wyprodukowanego alkoholu etylowego. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

W środę łęczyńscy kryminalni pojechali na teren jednej z posesji położonej w gminie Ludwin. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 48-letni mężczyzna zajmuje się nielegalnym wyrabianiem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.
Podczas przeszukania policjanci w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4200 litrów ,,zacieru’’ znajdującego się w plastikowych beczkach oraz 190 litrów już wyprodukowanego alkoholu etylowego.
Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i przewieziony na komendę. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 48 – latek wyrobiony alkohol sprzedawał oraz podawał znajomym.  
Wczoraj mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, sprzedaży oraz podawania napojów alkoholowych. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

aspirant Magdalena Krasna

Źródło: Lubelska Policja

Podziel się z innymi
0Shares
0 0