Krystian Blezień dziś stoczy swoją ósmą walkę zawodową w MMA

Już dziś wieczorem (18 czerwca) ósmą w swojej karierze sportowej walkę zawodową stoczy podczas Gali Silesian MMA 3 w Mysłowicach dębiczanin Krystian Blezień. Jego przeciwnikiem w kategorii do 73 kg będzie Paweł Bielic.

26 letni dębiczanin, absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, zawodnik trenujący w Centrum Sportów Walki Dębica i w Legion Team Tarnów pod okiem Radosława Piechnika ma już na swoim koncie bardzo wiele sukcesów. Przygodę ze sportem rozpoczął od pływania. W młodszych kategoriach wiekowych został wicemistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Później zajął się MMA. 9 lat temu, w 2012 roku stoczył swoją pierwszą amatorską walkę w Bochni. W walkach amatorskich MMA ogółem stoczył kilkanaście walk. Odniósł w nich 9 zwycięstw i 3 porażki. Od 2017 roku walczy zawodowo. Pierwsze trzy walki zawodowe wygrał przed czasem.

„To jest moja druga walka w okresie pandemii. Ostatnio walczyłem na gali Babilon MMA. Do tej walki przygotowywałem się stycznia br. bo pierwotnie walka była planowana na wcześniejszy termin. Jest to moja ósma walka zawodowa. Trzy wygrałem, trzy przegrałem, jedną była walka No-Contest. Teraz skupiam się na zbliżającej się walce, żeby pokazać się z jak najlepszej strony i żeby wszystko poszło po mojej myśli” – mówił w dzisiejszej rozmowie z redakcją ziemiadebicka.pl na kilka godzin przed walką Krystian Blezień.

Jak podkreśla Krystian większość czasu spędza trenując na sali w Centrum Sportów Walki Dębica szkoląc nowych adeptów w formułach K-1, MMA
„Mamy liczne grupy DZIECI: Junior Kickboxing, BJJ Kids oraz dorosłych od 14 roku życia na zajęciach BJJ, K-1, MMA, LADIES KICKBOXING.
Prowadzimy również treningi personalne dla osób, które wolą trenować indywidualnie” – dodaje Krystian Blezień.

https://www.facebook.com/krystianblezienMMA/videos/912109266265452

Podziel się z innymi
Shares