Previous
Next

Kto wie gdzie stoi ten dom i jakie tajemnice kryje ?

Jego dni są zapewne policzone, bo jego stan techniczny jest obecnie tragiczny, zwłaszcza po ostatnim pożarze. Drewniana konstrukcja pamiętająca czasy II wojny światowej powoli chyli się ku upadkowi.

A zapewne jego historia jest niezwykle bogata. Budynek ten najprawdopodobniej został wybudowany około 1900 roku. Podczas okupacji niemieckiej znajdował się w granicach getta. Przed wojną należał do rodziny żydowskiej. Po wojnie, najprawdopodobniej do lat ’80 XX w. był zamieszkiwany przez kilka różnych rodzin, a potem przeszedł na własność miasta. Znajdowały się w nim m.in. mieszkania socjalne.

Czy ktoś z naszych Czytelników zna historię tego starego domu?

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.