Marcinkowe Rogale 2021 dla KRZYSIA

Od 5 do 12 listopada br. będzie trwała kolejna akcja MARCINKOWE ROGALE. Pani Barbara Bassara – Poprawa właścicielka Cukierni “Bassara”, także w tym roku zdecydowała się wesprzeć działalność Stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią covid 19 ubiegłoroczna akcja na rzecz podopiecznego stowarzyszenia zakończyła się dużym sukcesem.

W tym roku dochód ze sprzedaży pysznych marcinkowych rogali i rogalików przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego fotelika samochodowego dla 8 letniego Krzysia Sok. Krzyś choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną o podłożu metabolicznym: niedobór lipotransferazy LIPT1 (jest drugim żyjącym dzieckiem na świecie z tą choroba).

Krzyś jest bardzo kontaktowym, radosnym i chętnym do współpracy chłopcem. Ze światem zewnętrznym komunikuje się za pomocą nowoczesnego sprzętu jakim jest Eyetracker. Dzięki tej metodzie rodzina chłopca może zrozumieć świat swojego dziecka. Krzysiu jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Uczestniczy w zajęcia rewalidacyjno – wychowawczych, na których poznaje świat i życie w środowisku społecznym. Częste podróże i przemieszczanie się samochodem są niezbędnym środkiem lokomocji. Przewóz Krzysia jest utrudniony ze względu na jego stan zdrowia, dlatego konieczny jest specjalistyczny fotelik samochodowy, którego koszt wynosi ponad 10 000 zł. Ponadto Krzyś potrzebuje codziennej wieloletniej rehabilitacji, której rodzice ze względów finansowych nie są w stanie mu zapewnić. Obecnie koszt jednych zajęć rehabilitacyjnych to 100 PLN. Do tego dochodzą jeszcze koszty leków, środków opatrunkowych, dojazdów do szpitali i poradni.

Zwracamy się z wielką prośbą o włączenie się w tegoroczną akcję, dzięki której Krzysiu będzie mógł w bezpieczny sposób podróżować samochodem. Zachęcamy każdego, komu nie jest obojętny los chłopca do zakupu przepysznych rogali z białym lub ciemnym makiem oraz dużą ilością bakalii. Dla nas smakołyk dla Krzysia szansa na lepsze jutro.

Więcej informacji o chłopcu na Facebooku – Krzyś Sok – walka o lepsze jutro oraz stronie Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Rogale można będzie zakupić w Cukierni Bassara przy ulicy Cmentarnej 13, która czynna jest od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 – 16:00, oraz w niedzielę od 10:00 – 15:00.

Akcja potrwa od 5 – 12 listopada.

Serdecznie zapraszamy do Cukierni Bassara.
Większą ilość można będzie zamawiać pod nr tel:
506 416 626 oraz 602 626 679.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0