-->

Maturalny maraton wystartował! W powiecie mamy w tym roku blisko 900 maturzystów

Matury fot. archiwum

O godzinie 9.00 dokładnie 879 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zasiadło do pierwszego sprawdzianu, czyli obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym, który odbywa się w warunkach pandemii.

Każdy maturzysta musi w tym roku przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Abiturienci nie muszą natomiast zdawać obowiązkowo jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Chętni mogą jednak napisać sprawdziany z maksymalnie sześciu takich przedmiotów.

Maturzyści nie muszą także przystępować do dwóch – obowiązkowych w poprzednich latach – egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Egzamin maturalny w terminie głównym, zarówno na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, zostanie przeprowadzony w okresie od 4 do 20 maja 2021 r. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 16 czerwca br., a egzamin w terminie poprawkowym 24 sierpnia br. Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca br., a dla osób poprawiających w sierpniu – 10 września 2021 r.

źródło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi
0Shares
0 0