Mecz towarzyski z Agrykolą Warszawa, Mecz ligowy Legia Warszawa – Górnik Zabrze

wwaW dniu 22 września 2013 r. zawodnicy Akademii Piłkarskiej Pustynia – roczniki 2004, 2005, 2006 w składzie: Chłopek Dawid, Dymek Mikołaj, Jakson Daniel, Kaleta Gabriel, Kura Maciej, Kukułka Maksymilian, Marć Karol, Marć Szymon, Niedbalec Kacper, Nowak Marcel, Orkisz Daniel, Orkisz Paweł, Pietruszka Michał, Pietruszka Patryk, Poloczek Kacper, Szerszeń Karol, Ślusarski David, Zięba Filip wraz z rodzicami oraz Dyrektorem Zespołu Szkół w Pustyni Marcinem Nowakiem i Prezesem MULKS Pustynia pojechali na mecz towarzyski z Agrykolą Warszawa. Naszym futbolistom towarzyszyli trenerzy: Jakub Cetnarski, Roman Mazur i Andrzej Mazur. W Warszawie mecz rozpoczął się o godz. 10 30. Podzielony został przez sędziego meczowego na 4 kwarty z możliwością dokonywania swobodnej ilości zmian w trakcie meczu. Dopingowani przez rodziców nasi piłkarze wygrali po emocjonującym meczu 8 : 5. Zdobywcami bramek byli: Dawid Chłopek, Maksymilian Kukułka, Filip Zięba. Po meczu nasi piłkarze zjedli smaczny obiad w restauracji Agrykola i udali się na zwiedzanie Śródmieścia Warszawy w tym m.in. słynnych Łazienek. O godz. 18 udaliśmy się na stadion przy ulicy Łazienkowskiej na mecz ligowy T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze czyli na mecz który decydował o przodownictwie w tabeli ligi po tej kolejce. Nowy stadion Legii – Pepsi Arena zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie, a zwłaszcza wspaniały doping kibiców Legii i Górnika, którzy przez cały mecz wspierali swoich zawodników. Mecz zakończył się zwycięstwem Legi 2 : 1.

Dziękujemy bardzo rodzicom za wspieranie swoich dzieci. Ich doping był dla nich szczególnie ważny. Serdecznie dziękujemy naszemu krajanowi a jednocześnie obecnie piłkarzowi Górnika Zabrze – Sewerynowi Gancarczykowi za pomoc w organizacji pobytu naszych piłkarzy w Warszawie.
Zapraszamy kolejnych chętnych do zapisywania się do naszej Akademii Piłkarskiej Pustynia, szczególnie zapraszamy chłopców i dziewczyny z roczników 2007, 2008.