Medycy z całego kraju rywalizują na dębickiej pływalni

Do Dębicy na XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu przyjechało trzydziestu pięciu lekarzy z dziewięciu izb lekarskich. Dębicę reprezentuje trzech medyków. Rywalizacji sportowej towarzyszy konferencja naukowo-szkoleniowa „Postępy w medycynie sportowej”.

Rywalizację pływacką lekarze rozpoczęli w czwartek (7 października br.). W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczył burmistrz Mariusz Szewczyk – Dla nas to prestiżowa impreza. Promocja na cała Polskę, bo są reprezentanci z całego kraju. Cieszę się, że doktor Janusz Bieniasz stara się, żeby te mistrzostwa co roku odbywały się w naszym mieście – zaznacza burmistrz.

 Do Dębicy przyjechali medycy m.in. z Warszawy, Gdańska, Lublina i Tarnowa. Jak zaznacza Radosław Maksymowicz wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie lekarze lubią przyjeżdżać do Dębicy. – Wasze miasto jest znane z tego, że ma basen, który spełnia wszystkie wymogi, aby takie zawody zorganizować. Dodatkowo organizatorzy mistrzostw mogą liczyć na dobrą atmosferę przy realizacji przedsięwzięcia – zaznacza wiceprezes.

W ostatnim dniu Mistrzostw rozegrany zostanie Memoriał im. dr. n. med. Krzysztofa Kaźmierczaka, zmarłego lekarza radiologa z Łodzi, znakomitego pływaka.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0