Miał w domu pięć karabinów z czasów I i II wojny światowej oraz ponad 600 sztuk amunicji. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Niebezpieczne hobby miał pewien 58 -latek. W swoim domu zgromadził prawdziwy arsenał – pięć sztuk broni i ponad 600 sztuk amunicji do niej. Mimo, że broń liczyła sobie wiele lat była sprawna. Niestety, sprawa się wydała i kolekcjoner ma teraz kłopoty…

Krośnieńscy policjanci zabezpieczyli niebezpieczny arsenał na terenie prywatnej posesji w Łężanach. Militaria w większości pochodzą z okresu I i II wojny światowej. 58-letniemu właścicielowi nielegalnego arsenału grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek funkcjonariusze wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, ujawnili na terenie prywatnej posesji w Łężanach, nielegalny arsenał. Policjanci zabezpieczyli ponad 600 sztuk amunicji, 5 jednostek broni, w tym karabiny i strzelbę jednolufową, elementy określane jako istotne części broni tj. zamki, iglice oraz lufy i drewniane kolby. Większość ujawnionych militariów pochodzi z okresu I i II wojny światowej. Pomimo upływu lat, niektóre karabiny były sprawne i znajdowały się w bardzo dobrym stanie technicznym.

Właścicielem arsenału był 58-letni mieszkaniec posesji. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i policyjnego dozoru. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Podkarpacka Policja